Klubi- ja puttimestaruuskilpailut

Everybody´s-kilpailun yhteydessä pelattiin puttimestaruuskilpailut ja Rinkun ensimmäiset Klubimestaruuskilpailut.

Puttimestaruus

Finalistit olivat Henrietta Lahti, Mikko Rossilahti, Jussi Sahravuo ja Pete Seppälä

Puttimestaruuskilpailun karsinta pelattiin klubitalon puttigriinillä ennen Everybody´s-kilpailun yhteislähtöä ja karsintojen neljä parasta pääsivät iltapäivällä pelattavaan finaaliin. Finalistit olivat Henrietta Lahti, Mikko Rossilahti, Jussi Sahravuo ja Pete Seppälä. Finaali pelattiin väylän 18 griinillä, jossa putattiin kolmesta eri paikasta aina reikään asti.

Vähimmillä puteilla finaalissa selvisi Jussi Sahravuo, joka vei kauden 2021 putiimestaruuden.

Klubimestaruus

Klubimestaruus ratkaistiin sekä naisten, että miesten sarjoissa tasoituksellisella lyöntipelillä, kummassakin sarjassa palkittiin kolme parasta. Naisten sarjaan osallistui 29 pelaajaa ja miesten sarjaan 61 pelaajaa.

Naisten klubimestaruus

Ulla Kupari vei naisten klubimestaruuden

Tulokset

  1. Ulla Kupari 71 (-2)
  2. Karoliina Heikkinen 73 (par)
  3. Liisa Soppela 74 (+1)

Kaikki tulokset

Miesten klubimestaruus

Miesten klubimestaruuden vei Jussi Korva.

Tulokset

  1. Jussi Korva 67 (-6)
  2. Jouko Latvakangas 70 (-3)
  3. Jocke Martelius 70 (-3)

Kaikki tulokset

Kauden mestaruuspalkinnot

Tilaisuudessa jaettiin kauden mestaruuspokaalit ja palkinnot.

Caddiemaster`s Trophy

Tänä vuonna Caddiemaster´s Trophy luovutettiin Hannu Saintulalle

Kapteenin kannu

Kapteeni Henrik lahti luovutti tänä vuonna Kapteenin kannun Maarit Vaalamolle

Suomen Golfliiton kultainen seura-ansiomerkki

ERG yhteisö palkitsi aktiiviset toimijat Suomen Golfliiton kultaisella seura-ansiomerkilla

 

Nro Ansiomerkin saaja
30.  Jyrki Tiilikainen
31.  Kirsi Rossilahti
32.  Liisa Soppela
33.  Jukka Nylander
34.  Joni Alasaari
35.  Jouko Latvakangas
36.  Jaana Angeria
37.  Nikke Tyry
38.  Henrik Lahti
39.  Joonas Hinkkanen
40.  Peter Erofejeff
41.  Tommy Gulin
42.  Jouni Raitanen
43.  Samuli Seppälä
44.  Joel Virtanen
45.  Pete Seppälä
46.  Pasi Lampinen
47.  Aniitta Kurkela
48.  Ari Vepsä
49.  Jussi Kivi
50.  Saara Vahvaselkä
51.  Tarja Jukkara
52.  Juha Alapappila

 

Everybody’s tulokset

  1. Jussi Korva 42 pb
  2. Vesa Arhipoff 41 pb
  3. Jouko Latvakangas 39 pb

Kaikki tulokset

Kategoriassa Ajankohtaista